Princui Harry – britų spaudimas: plinta peticija, raginanti atsisakyti karališkųjų titulų

Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-31 21:14
Karališkųjų pareigų netekęs princas Harry sulaukė Didžiosios Britanijos gyventojų spaudimo – šie prašo, kad Sasekso hercogas atsisakytų ir karališkųjų titulų, rašo Metro.co.uk.

Norą, kad karališkųjų pareigų nebeeinantis princas Harry atsisakytų jam priskiriamų titulų, tūkstančiai britų išreiškė pasirašydami internetinę peticiją. Vos per porą dienų ją pasirašė beveik 40 tūkst. žmonių.

Idėja sukurti tokią peticiją kilo karališkosios šeimos ekspertei Lady Colin Campbell. Pasak iniciatorės, titulų atsisakymas būtų teisingas Didžiosios Britanijos visuomenės atžvilgiu – esą pareigų netekęs Sasekso hercogas turėtų atsisakyti ir visų privilegijų.

„Aš nuolat kalbuosi su žmonėmis ir didelė dalis jų mano, kad taip pasielgti būtų teisinga“, – sakė L.C.Campbell.

Pasak ekspertės, į verslo pasaulį įnėrę Sasekso hercogai neturėtų reklamuotis karališkosios šeimos vardu. L.C.Campbell ragina patį princą Harry kreiptis į karalienę Elizabeth II dėl titulų atsisakymo.

„Princas Harry tuomet nedarytų žalos monarchijai, britams ir sau pačiam. Juk Harry sakė, kad nori gyventi laisvai, o kad tai darytų, jam tikrai nereikia karališkųjų titulų“, – įsitikinusi ekspertė.

Princas Harry ir Meghan Markle  / „Scanpix“ nuotr.
Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

Prieš metus persikėlę į JAV M.Markle ir princas Harry save išbandė ne vienoje veikloje. Dalį jų karališkoji pora reklamuoja prisistatydami Sasekso hercogais.

Dar vasario mėnesį pasklido informacija, jog Sasekso hercogai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Netflix“, kurios vertė siekia 100 milijonų dolerių. Po kurio laiko karališkoji pora pradėjo kurti ir savo tinklalaidę „Spotify“ platformoje.

Visgi ypatingo pasaulio žiniasklaidos dėmesio sulaukė neseniai princo Harry ir legendinės amerikiečių televizijos žvaigždės Oprah Winfrey pristatyta pokalbių laida, kurioje princas Harry atvirai pasakojo apie paauglystėje patirtus sunkumus, apie kuriuos karališkoje šeimoje neva negalėjo kalbėti. Toks Sasekso hercogo atvirumas sulaukė dviprasmiškų vertinimų – vieni gyrė princą už drąsą kalbėti apie psichikos sunkumus, kiti smerkė už šeimos paslapčių viešinimą. 

Tiesa, karališkosios šeimos privilegijomis viešinant savo veiklą naudojasi ne tik princas Harry, bet ir Meghan Markle. Gegužės mėnesį pasirodė informacija, jog birželio 7-ąją pasaulio knygynus pasieks ir pirmoji M.Markle knyga, pavadinimu „The Bench“ (liet. „Suoliukas“). Įdomu tai, kad nuo karališko gyvenimo atsiribojusi M.Markle šią knygą pristato kaip Sasekso hercogienė – būtent tokiu vardu ant kūrinio viršelio pasirašė autorė. 

Meghan Marcle ir Princas Harry / VIDA PRESS nuotrauka
Meghan Marcle ir Princas Harry / VIDA PRESS nuotrauka

Žinia apie Sasekso hercogienės ir princo Harry įsibėgėjančias karjeras pasklido vasarį, praėjus vos mėnesiui po karalienės Elizabeth II pareiškimo, jog Meghan Markle ir princas Harry daugiau neatliks su karališkąja šeima susijusių oficialių pareigų. Šis karalienės sprendimas reiškė ir tai, kad Sasekso hercogams visiškai nutraukta karališkosios šeimos finansinė parama. 

Karališkosios šeimos apžvalgininkas Richardas Fitzwilliamsas teigia, kad į komercines veiklas nėrę princas Harry ir Meghan Markle siekia karališkajai šeimai parodyti, jog yra nepriklausomi. 

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama