R.Bružo grasinimų sulaukusi R.Kulvinskytės šeima kreipėsi į teisininkus: „Išjudinome piktžaizdę“

Rimantė Kulvinskytė, Povilas Miškinis Eidukonis ir Rimas Bružas / Tomo Juškaičio ir Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-19 12:16
Žurnalistė, laidų vedėja Rimantė Kulvinskytė ir jos vyras Povilas Miškinis-Eidukonis savaitgalį sulaukė aršios žurnalisto, istorinių ir dokumentinių filmų kurėjo Rimo Bružo kritikos: konfliktas prasidėjo nuo to, kad Rimantė penktadienį socialiniame tinkle pasidžiaugė LRT radijo laidoje „Laimės dieta“ kalbinusi žurnalistą, komunikacijos specialistą Saugirdą Vaitulionį. Laidos svečias, o ir pati Rimantė sulaukė nemalonių R.Bružo komentarų. Šis grubiai kritikavo tokį svečio pasirinkimą, pačios Rimantės gebėjimus, o galiausiai kliuvo ir žmoną ginti stojusiam Povilui, kuriam buvo pagrasinta susidorojimu.

„Pokalbis, labai puikiai nuteikiantis prie pietų stalo, o jei vietoje vakarienės, tai dar ir svorio klausydami numesite! Myliu, negaliu!“, – penktadienį feisbuke pasidžiaugė Rimantė, pasidalijusi minėtos laidos įrašu.

Netrukus po šiuo įrašu pasisakė ir Rimantės kolega, žurnalistas, LRT radijo laidos „Istorijos perimetrai“ vedėjas Rimas Bružas, negailėjęs kritikos ne tik dėl pasirinkto laidai pašnekovo, bet ir išsireiškęs, kad pati Rimantė neva net nėra „tikra žurnalistė“.

Tokius komentarus išvydęs R.Kulvinskytės vyras Povilas Miškinis Eidukonis stojo ginti žmonos, klausdamas R.Bružo, kodėl jis save drįsta laikyti  geresniu žurnalistu už pramoginį turinį kuriantį žurnalistą. Ir apskirtai, kokią teisę jis turi taip skirstyti žmones ir matuoti jų vertę. 

Diskusija netruko įsikarščiuoti: žmoną gynusiam Povilui kliuvo ne vienas grubus komentaras atgal, viename iš jų netgi siūlant „sumalti jo snukį iki faršo“. Iš R.Bružo nemalonūs grubūs komentarai liejosi ir kitiems į diskusiją įsitraukusiems žmonėms, tad galiausiai P.Miškinis-Eidukonis nutarė dėl to kreiptis į teisininkus – ir nors komentarus R.Bružas dar savaitgalį ištrynė, to, pasak Povilo, tikrai negana.

Rimo Bružo komentaras feisbuke
Rimo Bružo komentaras feisbuke

„Atsiprašyti reikia oficialiai, balsu, garsiai ir pripažįstant savo klaidas, todėl aš vis dar tikiuosi, kad Rimas taip ir padarys – tuomet mes galėsime pabaigti šitą nemalonią istoriją. Ji „neskani“, bet tai jau ir kartų, požiūrio istorija – kas yra žurnalistas ir kas nėra, ar galima socialiniuose tinkluose rašyti bet ką ir bet kaip? Manau, kad už savo žodžius reikia atsakyti“, – Žmonės.lt sakė Povilas. 

Kitą dieną po įžeidinėjimų, R.Bružas po minėtu Rimantės įrašu savo grubius komentarus ištrynė ir publikavo atsiprašymą: „Apie raudonas linijas ir troškimą užbaigti šitą temą. Visi čia „prasvažiavom“ normaliai. Rimantės asmeniškai atsiprašiau sms'u ir savo ne etiškus komentarus ištryniau. Tačiau tai nereiškia, kad palieku savo pozicijas apie ne viešų ir nesusijusių su tema, minėjimu su tikslu įžeist ir sukelt emociją. Tai ir sukilo emocijos, o ten traukinys ir pervažiavo visas raudona linijas. Pamoką išmokau ir influencerių puslapiuose nebesilankysiu, nes objektyviai vertinu savo verbalinius gebėjimus. Man labiau patinka apie istoriją diskutuot, o ne rietis. Atsiprašau visų, kuriuos galimai įžeidžiau. Taika ir meilė.“

Rimas Bružas / Gretos Skaraitienės nuotr.
Rimas Bružas / Gretos Skaraitienės nuotr.

Vis dėlto toks atsiprašymas šeimos netenkina – Žmonės.lt Povilas teigė eisiąs iki teismo, jeigu to prireiks, nes nuleisti to juokais nebeišeina, o dabartinė Rimo pozicija neatrodo nuoširdi.

„Mažiausiai norisi eiti iki teismo, tačiau jau bendravau su advokatais – nesu teisėjas, ne mano darbas įvertinti tokius žmogaus veiksmus, tad paliksiu tai atsakingoms institucijoms. Jis pats yra žurnalistas, neša atsakomybę prieš žmones, prieš visuomenę – manau, savo veiksmais jis turėtų parodyti, kad tikrai gailisi, o ne tiesiog parašyti žinutę, kur neva apgailestauja, bet tuo pačiu reikalauja ištrinti komentarus. Manęs toks atsiprašymas neįtikina“, – teigia Povilas.

Jis priduria, kad tai – ne tik jo šeimos įžeidimas, nes ši nemaloni diskusija apima kur kas platesnę problematiką ir tai yra proga pakalbėti apie tai garsiai, siekiant išvengti panašių nemalonių dalykų ateityje bei išmokti tam tikras pamokas.

„Manau, kad išjudinome piktžaizdę ir šioje vietoje man nebesinori užsimerkti ir apsimesti, kad nieko neįvyko. Manau, turime rimtą precedentą, kai žurnalistas, visuomenės veikėjas grubiai įžeidinėja kitus – turbūt ne visi gali tai praleisti pro ausis, aš, pavyzdžiui, negaliu. Ką man asmeniškai pasakė – jautriai nepriimu, man atrodo tiesiog žema įžeidinėti žmogų dėl fizinių jo savybių, grasinti. Man liūdniau dėl to, kad žmogus visiškai negerbia savo kolegų – čia yra esmė. Niekas negali matuoti kito vertės“, – įsitikinęs P.Miškinis-Eidukonis.

Žmonės.lt bandė susisiekti su Rimu Bružu, tačiau antradienį jis telefonu neatsiliepė.

Rimantė Kulvinskytė ir Povilas Miškinis Eidukonis / Tomo Juškaičio nuotr.
Rimantė Kulvinskytė ir Povilas Miškinis Eidukonis / Tomo Juškaičio nuotr.

LRT: „To netoleruojame“

Žmonės.lt kreipėsi į LRT dėl šios situacijos įvertinimo.

„Visuomeninis transliuotojas LRT savo žurnalistams ir turinio kūrėjams kelia aukščiausius žurnalistinio darbo kokybės ir etikos standartus. Minima situacija yra nemaloni, neatitinkanti LRT etikos standartų. Atkreipiame dėmesį, kad diskusija tarp dviejų žurnalistų vyko asmeniniuose profiliuose, tačiau, LRT nuomone, ji turi neperžengti etikos normų. Nepalaikome viešų įžeidinėjimų, grasinimų. LRT vadovai, sužinoję apie šiuos komentarus, nedelsdami sureagavo: kalbėjosi su Rimu Bružu. Pokalbių metu buvo išsakyta pozicija, kad LRT to netoleruoja. Atsižvelgęs į šią poziciją, R.Bružas už savo komentarus R.Kulvinskytės atsiprašė ir savo komentarus pašalino“, – rašoma portalui Žmonės.lt atsiųstame LRT komentare.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama