Teismas panaikino areštą žemės sklypui, kurį Petras Dimša pardavė po avarijos

Aktoriaus Petro Dimšos teismas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2016-08-22 08:59
Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį paskelbė iš nuteisto aktoriaus sodybą Trakų rajone jau po tragiško eismo įvykio pirkusiai moteriai palankų sprendimą.

P.Dimšos sklypo pirkėja šia žeme ir namu disponuoti negalėjo trejus metus.

Teismas tik dabar padeda tvarkyti jai formalumus.

Klampi teisinė situacija su nekilnojamuoju turtu susiklostė po to, kai jau įvykus lemtingai avarijai P.Dimša suskubo parduoti sodybą Vosyliukų kaime (Trakų r.), o prokuratūra įtraukė šį sklypą į areštuotino turto sąrašą. Teismo sprendimu nuosavybės teisės į sodybą buvo apribotos, ir naujoji savininkė net negalėjo jo įregistruoti.

Kaip žinoma, šiuo metu garsusis 77 metų aktorius atlieka laisvės atėmimo bausmę už tai, kad vairuodamas automobilį pražudė dviratininką.

Dviračio vairuotojo gyvybė ligoninėje užgeso 2013 m. liepos 27 d., o žemės sklypo pardavimas kaunietei G.P. užfiksuotas rugsėjo 4 d.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Iš P.Dimšos žalai atlyginti yra priteistas solidus civilinis ieškinys. Minėtas sklypas nebuvo vienintelis aktoriaus turtas, į kurį teisėsauga pamėgino apriboti jo teises, kad ieškinys ateityje galėtų būti užtikrintas.

Eismo nelaimė įvyko 2013 m. liepos 17 d., kai sostinės Oslo gatvėje P.Dimšos vairuojamas automobilis „VW Polo“ partrenkė dviratininką Š.Surblį.

Į pakelės stulpą nublokštas 24 metų dviračio vairuotojas patyrė itin sunkių traumų ir medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Avarijos kaltininko turto, įskaitant tuo metu jau parduotą sklypą, areštą prokurorai tuomet spėjo įvykdyti tik 2013 m. rugsėjo 19 d., t.y. praėjus dviem savaitėms po faktinio jo pardavimo. Teismo vertinimu, nuosavybės teisės į šį turtą jau negalėjo būti apribotos, nes P.Dimša nebebuvo jo savininkas.

Populiariuose televizijos serialuose „Giminės“ bei „Dapkai ir Butkai“ sublizgėjęs garsus aktorius P.Dimša avariją sukėlė būdamas neblaivus (1,67 promilės alkoholio).

Neskundžiamu Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nuosprendžiu P.Dimšai yra skirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė, atliekant ją atvirojoje kolonijoje.

Žuvusiojo artimieji reikalavo, kad P.Dimša atlygintų 0,5 mln. litų (144 810 eurų) moralinę žalą.

Iš P.Dimšos priteista žalos atlyginimo suma – 50 tūkst. eurų.

Beje, diskusija apie aktoriaus finansinius pajėgumus prieš metus buvo kilusi ir Vilniaus apygardos teisme, nagrinėjusiame avarijos kaltininko apeliaciją dėl pirminio nuosprendžio. P.Dimša tuomet pareiškė nuomonę, kad teismas be reikalo priskyrė jį prie turtuolių. Jo turto areštas buvo taikomas, siekiant užtikrinti galimą priteistos kompensacijos nukentėjusiesiems sumokėjimą.

„Parašė, kad aš esu sukaupęs pakankamai didelį turtą“, – teisiamasis tikino norintis ir pats sužinoti, kokį jo vardu registruotą turtą aptiko pirmosios instancijos teismas.

„Giminių“ serialo žvaigždė tada dar pridūrė: „Aš filmuojuosi iš idėjos, už simbolinį mokestį...“

Šiandienė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Ramūno Keidūno nutartis dėl sklypo arešto panaikinimo dar neįsiteisėjo, per 7 dienas dėl jos gali būti teikiama apeliacija.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama