UNICEF vaikų bėgimas: kilni misija Vilniuje subūrė šimtus tėvų ir jų šaunių atžalų

UNICEF vaikų bėgimo akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-09-03 15:22
Šeštadienį sostinėje vyko septintasis, UNICEF vaikų bėgimas. Tradicija tapęs ir gausų būrį vaikų suburiantis UNICEF vaikų bėgimas šį kartą buvo skirtas dėl bado išsekusiems vaikams Mozambike. Drauge su savo atžalomis čia dalyvavo ir žinomi tėvai. Šiemet akciją lydėjo šūkis „Bėgsiu už maistą“.

Šiuo metu Mozambikas kenčia nuo didžiausios per 30 metų sausros, kuri grasina, kad daugiau nei 1,5 mln. žmonių atsidurs ties bado riba. Skaičiuojama, kad 72 000 vaikų iki metų pabaigos bus visiškai išsekę dėl bado, jų gyvybei grės mirtinas pavojus.

Aktorė Kristina Savickytė-Damanskienė teigė, kad Lietuvoje gyvename labai taikiai, tačiau pasaulyje pernelyg daug taškų, kur kariaujama, todėl vaikai priversti itin anksti susidurti su tokiais rūpesčiais, kurie neturėtų slėgti jų pečių. „Vaikai gauna šautuvus į rankas, netenka šeimų, dėl to būna priversti suaugti anksčiau nei turėtų“, – sakė tris vaikus auginanti moteris. Moteris neabejoja, kad pasaulio vaikams labiausiai trūksta taikos ir žmonių, kurie ištiesia pagalbos ranką, kad ir kokie maži tie prašymai bebūtų.

Dainininkas Mantas Jankavičius kalbėjo apie svarbiausią – tėvus, kurių kai kuriems vaikams gyvenime nebuvo lemta turėti. „Aš gimiau neturtingoje šeimoje ir man visiškai nesvarbu turėjome mes pavalgyti ar ne, galėjome nueiti į zoologijos sodą ar ne. Aš buvau laimingas vien dėl to, kad turėjau, kas mane apkabindavo. Tai reiškia, kad vienišam, neturtingam, o gal ir turtingos šeimos vaikui, jiems visiems reikia apsikabinimo ir atviro, nuoširdaus, gero žodžio“, – sakė Mantas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Socialinės iniciatyvos „8 minutė“ sumanytoja Agnė Grigaliūnienė teigė, kad tėvai su savo vaikais turi praleisti kuo daugiau laiko, o ši akcija tam – puiki proga.

„Nepriklausomai nuo socialinės padėties, vargo ar turto – visiems vaikams trūksta skiriamo laiko. Su vaikais reikia kalbėtis, žaisti ir būti. O kai mes nuolat skubame, kartais reikia padėti, paskatinti tėvus ir vaikus būti kartu. UNICEF bėgimas, kurį šiemet lydi kaip niekad atviras prisipažinimas „Bėgsiu už maistą“, tam puiki proga“, – pasakojo A.Grigaliūnienė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Renginyje dalyvavęs UNICEF vaikų bėgimo ambasadorius Merūnas Vitulskis atkreipė dėmesį į nepavydėtiną Mozambiko vaikų situaciją.

„Garsiai pripažinę, kad vaikai bėgs už maistą alkstantiems Mozambiko vaikams ir susivieniję kilniam tikslui, parodėme jiems, kad ne tik tai, kaip gyvename mes, bet ir kaip kiti gyvena, priklauso nuo mūsų. Juk situacija Mozambike – tragiška, jiems labai reikia mūsų pagalbos“, – pasakojo su Mozambiko skurdu akis į akį susidūręs M.Vitulskis.

UNICEF veikloje dalyvaujanti aktorė Eglė Jackaitė įsitikinusi: „Manau, kad pasaulio vaikams labiausiai trūksta pačių paprasčiausių dalykų. Kadangi gyvename nuolatiniame lėkime, mums trūksta kokybiško pabuvimo su savimi, su aplinka ir su artimaisiais. Svarbiausia, kad vienas kitą išgirstume, užjaustume, padėtume.“

Tradiciškai vaikų bėgime su savo atžalomis dalyvavo ir vaikams medalius teikė UNICEF vaikų bėgimo ambasadoriai: olimpiečiai – disko metikas Virgilijus Alekna, kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, baidarininkas Egidijus Balčiūnas, TV3 žinių vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva, aktoriai – Virginija Kochanskytė, Giedrius Savickas, Kristina Savickytė-Damanskienė, Redita Dominaitytė, dainininkai – Mantas Jankavičius, Merūnas Vitulskis, Juozas Liesis, Edgaras Lubys, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, taip pat futbolininkas Deividas Česnauskis su žmona Vaida Grikšaite – Česnauskiene, žurnalistai Beata Nicholson, Naglis Šulija, Mis Lietuva 2014 Agnė Kavaliauskaitė, sporto treneris Jean Claude, lengvaatletė Diana Lobačevskė, „8 minutė“ iniciatorė Agnė Grigaliūnienė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Apie UNICEF vaikų bėgimą

UNICEF vaikų bėgimas – tai linksmas 500 m bėgimas 2-12 metų vaikams, skirtas pasaulio mažiesiems. Tai renginys, kuris suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų gyvenimus. Jau tradicija tapusiame bėgime per tūkstantis mažųjų bėgikų ne tik smagiai praleidžia laiką, susiranda naujų draugų, bet, svarbiausia – gelbėja gyvybes skurdžiose pasaulio šalyse.

Kasmet Lietuvoje vykstantis UNICEF vaikų bėgimas per 5 metus jau pritraukė daugiau kaip 5,5 tūkstančio 2–12 metų amžiaus mažųjų bėgikų, padariusių per 4,1 mln. žingsnių. Bėgimų metu vaikams iš skurstančių šalių buvo paaukoti 23632 eurai, kurie išgelbėjo 2196 vaikus, išsekusius dėl prastos mitybos bei padėjo paskiepyti nuo tymų 10 000 Nepale gyvenančių vaikų.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama