Vaidas Baumila – apie nepamirštamą kelionę: pasiplaukiojimas banglente vos nesibaigė tragiškai

Vaidas Baumila / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Ugnė Martusevičiūtė
Publikuota: 2021-10-20 08:06
Pastarosios dienos Vaidui Baumilai (34) buvo turiningos: iš pradžių atlikėjas keliavo į Italiją, kur dainavo vestuvėse, o tiesiai iš jų – į Portugaliją. Čia ne tik susitiko su draugais, tarp kurių dainininkė Monika Linkytė, bet ir aktyviai leido laiką. „Plaukiodamas banglente pakliuvau į bangų sūkurį, vos sveiką kailį išnešiau. Susipjausčiau kojas į rifą, susižalojau pirštą, matyt, pervertinau savo jėgas“, – 15min pasakoja Vaidas, bet jo atostogų nesugadino nei traumos, nei praleistas skrydis.

Vasaros pratęsimas svetur, ant banglentės

Vaidas Baumila pasakoja, kad su draugais į užsienį buvo išvykęs apie savaitę. Kartu atostogavo, aplankė Portą, važiavo į Eiriceiros miestą pasiplaukioti banglentėmis. Ši kelionė buvo tarsi vasaros pratęsimas, nes oro temperatūra Portugalijoje tuo metu siekė 28 laipsnius.

Banglente Vaidas plaukioja jau beveik metus, tačiau jaučia, kad dar daug ko šioje srityje nori išmokti.

„Šis sportas labai priklauso tik nuo žmogaus ir gamtos, jūros, nes nėra jokių mechanizmų, kurie padėtų, tik technika. Tu ir bangos. Daug laisvės, kartu su gamtos stichija. Panašu į kaitavimą“, – 15min pasakojo V.Baumila.

Vaidas Baumila / Asmeninio archyvo nuotr.
Vaidas Baumila / Asmeninio archyvo nuotr.

Visgi Portugalijoje plaukioti banglentėmis, anot pašnekovo, yra pavojinga: „Didelės bangos, daug aštrių rifinių, koralinių kampų. Buvo įdomu, bet sunku.“

Paklaustas, kas yra būtina, norint gerai įvaldyti šį sportą, Vaidas teigė, kad svarbiausia – gerai praleisti laiką, o visa kita tėra technika, kurią turi išmokti. „Mokaisi, krenti, nepavyksta, stojiesi, vėl stengiesi“, – tikino jis.

Praleistas skrydis iš Italijos į Portugaliją

Tiesa, prieš viešnagę Portugalijoje V.Baumila lankėsi Italijoje, kurioje svečiuodamasis sutiko studijų laikų draugą. Į Romą Vaidas vyko darbo reikalais – ten dainavo lietuvių vestuvėse. Kaip pasakoja, tuoktuvės vyko prie pilies ir vynuogyno. Anot Vaido, šventė buvo graži vien dėl vietos.

Vaidas Baumila / Asmeninio archyvo nuotr.
Vaidas Baumila / Asmeninio archyvo nuotr.

Vis dėlto dainininkas Italijoje patyrė ir nemažai streso, nes pavėlavo į lėktuvą, kuris turėjo nuskraidinti į Portugaliją.

„Gerai, kad radau kitą skrydį ir ryte išskridau“, – šypsojosi jis.

Didesnių nesėkmių kelionės metu Vaidui pavyko išvengti. Tačiau keletas sunkumų plaukiojant banglente pasitaikė.

„Pakliuvau į bangų sūkurį, vos sveiką kailį išnešiau, bet likau gyvas. Taip pat susipjausčiau kojas į rifą, susižalojau pirštą, matyt, pervertinau savo jėgas šiek tiek. Bet viskas laimingai“, – kalbėdamas su 15min džiaugėsi V.Baumila.

Vaidas Baumila / Asmeninio archyvo nuotr.
Vaidas Baumila / Asmeninio archyvo nuotr.

Aktyvios atostogos – Vaidui mėgstamiausios

Labiausiai kelionėje Vaidui įsiminė būtent aktyvus laisvalaikis. Taip pat vyras džiaugiasi paragavęs, kaip pats teigė, labai skanios portugališkos žuvies ir vaisiaus, pavadinimu „anona“.

„Visada atostogauju pakankamai aktyviai ir sportiškai. Man deginimasis saulėje, paplūdimyje nėra pagrindinis dalykas“, – kalbėdamas su 15min pabrėžė Vaidas.

Apskritai, vyrui patinka keliauti spontaniškai, bet kartais tenka ir kooperuotis su žmonėmis, kurie išvyką suplanuoja už jį. Tai, anot dainininko, irgi smagu.

„Į Lietuvą iš Portugalijos parsivežiau savo gerą nuotaiką, tad liūdna grįžus nebuvo“, – džiaugėsi jis, teigdamas, kad norėtų toliau tyrinėti pasaulį, tačiau Portugalija yra ta vieta, į kurią dar tikrai galvoja sugrįžti.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama