Vaidas Baumila: „Gyvenime ieškau iššūkių, o ekstremalus bėgimas – vienas iš jų“

Vaidas Baumila / Manto Daškevičiaus nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-08-14 20:00
Rugsėjo 11 dieną Kazlų Rūdoje antrą kartą vyks ekstremalaus bėgimo asociacijos „OCR Lietuva“ organizuojamas bėgimo per kliūtis renginys.

Pasimokę iš praėjusių metų patirties, organizatoriai šiais metais žada kokybišką renginį profesionalams, įdomią trasą mėgėjams ir lengviausią distanciją vaikams bei ekstremalaus sporto naujokams. Beje, praėjusiais metais bėgime dalyvavo ir žinomas Lietuvos atlikėjas Vaidas Baumila. Jis ruošiasi prie starto linijos stoti ir šiemet.

„Gyvenime ieškau iššūkių, o bėgimas su kliūtimis yra kur kas įdomesnis nei paprastas bėgiojimas. Visą laiką norėjau sudalyvauti „Spartan“ varžybose užsienyje ir tas tikrai artėja. Netolimoje ateityje planuoju ten sudalyvauti. Lietuvoje atsiranda vis daugiau ekstremalaus bėgimo renginių, todėl šis bėgimas Kazlų Rūdoje taip pat užkliuvo už akies“, – pasakojo V.Baumila.

Vaidas Baumila / Manto Daškevičiaus nuotr.
Vaidas Baumila / Manto Daškevičiaus nuotr.

Ekstremalus bėgimas, kurio metu dalyviams tenka įveikti tiek dirbtines, tiek natūralias kliūtis, yra sparčiai populiarėjantis sportas visame pasaulyje. Vis daugiau žmonių nori ne tik bėgti, bet ir išsikelti sau didesnius iššūkius. Pasak renginio organizatoriaus, „OCR Lietuva“ vadovo Renaldo Bugio, Kazlų Rūdos miškai yra tiesiog idealūs ekstremaliam bėgimui.

„Kazlų Rūdą pasirinkome dėl miškų. Čia yra vieni seniausių miškų Lietuvoje, įkurtas puikus parkas. Čia tikrai verta sudalyvauti vien dėl gamtos. Atmosfera – pasakiška“, – sakė bėgimo organizatorius R.Bugys.

V.Baumila, prisiminęs praėjusių metų bėgimą, teigė, jog labiausiai jam įsiminė kliūtis, kurioje reikėjo lipti su pagaliukais. Norint įveikti šią kliūtį, reikėjo tuos pačius pagaliukus nuolat įstatyti vis aukščiau ir taip pasiekti tikslą.

Vaidas Baumila / Manto Daškevičiaus nuotr.
Vaidas Baumila / Manto Daškevičiaus nuotr.

Ekstremalaus bėgimo mėgėjai galės rinktis vieną iš trijų trasų. Jos liks tos pačios, kaip ir praėjusiais metais. Sportuojantiems ir iššūkių norintiems aktyviems žmonėms bus pasiūlytas Didžiosios taurės bėgimas. Jį sudarys 10 km trasa su 20 įvairiausių kliūčių.

„Nors trasa liks ta pati, pakeisime dalį kliūčių. Kai kurios išliks tos pačios, bet bus ir naujų“, – teigė R.Bugys.

Nepasiryžusiems ar dar nepasiruošusiems maksimaliems išbandymams, bus galima savo jėgas išbandyti Iššūkio taurės bėgime. Tai bus 5 km bėgimas su 12 kliūčių. Bus ką veikti, tačiau tai – iššūkis kiekvienam.

„Manau, kad bent minimalaus pasiruošimo reikėtų kiekvienam. Reikia sustiprinti viršutinę kūno dalį, rankas, nes įveikiant kliūtis reikia daug jėgos. Čia būna daug kopimo, lipimo, užduočių su virvėmis. Reikia stiprių ne tik kojų, kas būtina bėgimui. Ekstremaliame bėgime visas kūnas turėtų būti stabiliai stiprus“, – sakė V. Baumila.

Vaidas Baumila / Manto Daškevičiaus nuotr.
Vaidas Baumila / Manto Daškevičiaus nuotr.

Šioje distancijoje bus galima varžytis ir klubams, įmonėms ar įvairioms bendruomenėms. Jiems bus vedama įskaita klubų taurei laimėti. Komandą turės sudaryti mažiausiai trys asmenys. Jeigu klube dalyvių bus daugiau, bus sumuojami trijų greičiausių narių laikai. Registruodamiesi šioms varžyboms, dalyviai turi nurodyto klubo ar įmonės pavadinimą. Pirmąsias tris vietas užėmusios komandos bus apdovanotos taurėmis.

Šiose varžybose po 10 geriausių vyrų ir moterų rinks reitingo taškus, kurie gale sezono lems, kas atstovaus Lietuvos rinktinei Europos bei pasaulio čempionatuose.

Na, o patys jauniausi dalyviai (vaikai nuo 5 metų) arba su šiuo sportu norintys susipažinti žmonės kviečiame dalyvauti 2 km bėgime su 5 kliūtimis. Renginio organizatoriai siekia, kad į Kazlų Rūdą žmonės atvyktų su visa šeima, nes geriausias poilsis – aktyvus.

„Svarbiausia – pasiimti kuo daugiau draugų ir bėgti kartu, – šypsojosi R.Bugys. – Per likusį laiką jau būtų sunku kažkaip ypatingai pasiruošti, bet rekomenduoju visiems pasitreniruoti prisitraukimus. Principas toks, kad per kliūtis dažniausiai reikia pernešti savo kūną, tai reikia padirbėti su viršutine kūno dalimi, nugara.“

Ekstremalaus bėgimo akimirkos / Manto Daškevičiaus nuotr.
Ekstremalaus bėgimo akimirkos / Manto Daškevičiaus nuotr.

Renginio startas ir finišas – Kazlų Rūdos miesto parkas. Visi renginio dalyviai gaus atminimo medalius. Registracija į šį bėgimą jau prasidėjo. Teigiama, kad ekstremalus bėgimas vyks bet kokiu oru.

„Oras nelabai svarbus. Kuo daugiau purvo, tuo smagiau“, – šypsojosi V.Baumila, paklaustas, ar jo neatbaidytų lietingas oras.

Ekstremalaus bėgimo akimirkos / Manto Daškevičiaus nuotr.
Ekstremalaus bėgimo akimirkos / Manto Daškevičiaus nuotr.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama