Vaidas Baumila, Ieva Zasimauskaitė ir Jurijus Veklenko – apie savo patirtį „Eurovizijoje“

Ieva Zasimauskaitė, Vaidas Baumila, Jurijus Veklenko
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-17 13:44
„Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvą atstovavę atlikėjai Vaidas Baumila, Ieva Zasimauskaitė ir Jurijus Veklenko atvirame interviu negailėjo pagyrų grupei „The Roop“ ir pasidalino mintimis apie „Eurovizijos“ sėkmės formulę, populiarumą bei savo pačių patirtį šiame turnyre.

„Jei kažkas sako, kad žino „Eurovizijos“ formulę, tai visiškai nusišneka. Vienais metais laimi vaikinas su, atrodytų, iš draugo pasiskolintu per dideliu švarku, vėliau laimi mergina iš Izraelio, kuri kudakuoja ant scenos... Niekada nežinosi kas ir kaip. Todėl „Eurovizija“ ir yra nuostabus konkursas“, – laidoje „Mano pramogos Veidai“ teigė J.Veklenko.

„Linkiu sėkmės „The Roop“. Žinau, kad tikrai pasiseks gerai. Žinau, kad finale bus. Net klausimo nėra. Labai daina gera ir viskas labai teisingai sudėliota. Man jų buvo labai gaila, kai paskelbė, kad praėjusių metų „Eurovizija“ neįvyks, todėl labai džiaugiuosi, kad „The Roop“ padarė tai dar kartą. Sakoma, kad žaibas du kartus į tą pačią vietą netrenkia, bet štai mes čia“, – pridūrė 2019 metais dainų konkurse dalyvavęs atlikėjas.

Jurijus Veklenko
Jurijus Veklenko

Populiarumas Eurovizijoje nepadeda

Su Jurijumi Veklenko sutiko ir 2018 metais Lietuvą „Eurovizijoje“ atstovavusi Ieva Zasimauskaitė. 27-erių metų atlikėja teigia, kad sėkmės formulė neegzistuoja, o dalyvių populiarumas jų šalyse nieko nereiškia, nes „Eurovizijos“ scenoje jų veikiausiai vis vien niekas nežinos.

„Vykstant į Euroviziją, populiarumas nedaro jokios įtakos, nes ten tavęs niekas nežino. Niekas ten nežino mūsų atlikėjų, mato pirmą kartą ir jų įspūdis būna visiškai kitoks. Mano nuomone, svarbiausia yra daina, pasirodymas ir žinutė, kurią siunti. Vieni laimi už dainą, kiti už pasirodymą, treti – už gerą reklamą“, – mintimis dalinosi I.Zasimauskaitė.

Ieva Zasimauskaitė
Ieva Zasimauskaitė

„Iš visų Lietuvos siųstų pasirodymų, „The Roop“ man yra vieni geriausių. Jei atvirai, dar nemačiau nė vieno šių metų dalyvio pasirodymo, išskyrus Lietuvos. Seku savo draugės pavyzdžiu ir specialiai nežiūriu jokių pasirodymų, kad vėliau gaučiau pirmą įspūdį. O jei pirmas įspūdis geras, tuomet ir daina gera“, – pridūrė trečią aukščiausią Lietuvos rezultatą „Eurovizijos“ dainų konkurse pasiekusi atlikėja.

Sėkmę gali lemti atsitiktinumai

2015 metais, kartu su atlikėja Monika Linkyte, „Eurovizijoje“ dalyvavęs Vaidas Baumila yra vieno iš vos dviejų šiame konkurse Lietuvą atstovavusių duetų narys. Visgi, V.Baumila prisimena, kad „Eurovizijoje“ ketino dalyvauti vienas, o su Monika Linkyte duetu pradėjo dainuoti atrankos prodiuserių sumanymu.

„Atrankose dalyvavau vienas, bet atrankos laidų prodiuseriai pagalvojo, kad reikia daryti šou, dainuoti vienas kito dainas, kažką keisti. Taip susiporavau su Monika, sudainavome kartu tą dainą ir publikos reakcija buvo labai teigiama. Todėl nusprendėme važiuoti kartu“, – teigė V.Baumila.

Vaidas Baumila
Vaidas Baumila

„Taigi, „Eurovizija“ yra ir atsitiktinumų dalykas. Ne visada tos pirmos vietos yra labai prognozuojamos. Nepaisant to, kai dalyvavau aš, nuo pat pirmųjų repeticijos minučių buvo aišku, kad laimės švedas. Buvo daug gražių dainų, tačiau buvo akivaizdu, kad jis ruošiasi laimėti, o ne dalyvauti“, – prisiminė 34-erių metų atlikėjas.

Ką Vaidui Baumilai ir Ievai Zasimauskaitė atnešė dalyvavimas Eurovizijoje, kaip Jurijus Veklenko suderina muziką su darbu prie kompiuterio ekrano bei kuriam iš trijų atlikėjų geriausiai sekėsi Eurovizijos faktų viktorinoje – sužinosite jau šį pirmadienį, 21 val. 45 min. laidoje „Mano pramogos Veidai“ per Delfi TV.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama