Vaidas Baumila šou „Negriukai“ vadovę apkaltino rasizmu: ši teisinasi ir atsiprašo

Anželikos Skinderytės šou grupės „Lunar“ pasirodymas / Stop kadrai
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-08-24 18:12
Jūsų asmeninėje šventėje šokančios merginos, persirengusios juodaodžių lėlių kostiumais – tokią paslaugą siūlanti šou grupė „Lunar“ sulaukė dainininko Vaido Baumilos kritikos. „Negriukais“ pavadintą šou su juodaodžių kaukėmis atlikėjas pavadino gėda ir rasizmu, o šou grupės vadovė reiškia apmaudą dėl tokio vertinimo ir atsiprašo, jei kažkam galėjo pasirodyti taip pačiai, kaip ir Vaidui.

„Aš paliksiu šitą čia. Tai yra tokia absoliuti gėda ir sąmoningumo nebuvimas, atrodo neįtikėtina. Anželika Skinderyte, tikiu, kad jūs tiesiog nesuvokiat kas yra rasizmas, kas yra blackface, kas yra „negriukai“. Linkiu labai labai stipriai šviestis“, – socialiniame tinkle rašė V.Baumila, pasidalijęs vaizdo įrašu, kuriame matomos tokių šou akimirkos iš švenčių.

Tuo tarpu šou grupės vadovė A.Skinderytė teigia nieko nenorėjusi įžeisti, apgailestauja dėl galbūt neapgalvotai parinkto pavadinimo „Negriukai“ ir atsiprašo, jeigu ką nors toks šou galėjo įžeisti.

Aš paliksiu šitą čia. Tai yra tokia absoliuti gėda ir sąmoningumo nebuvimas , atrodo neįtikėtina. Anzelika Skinderyte - tikiu, kad jūs tiesiog nesuvokiat kas yra rasizmas, ks yra blackface, kas yra “negriukai”. Linkiu labai labai stipriai šviestis.

Posted by Vaidotas Baumila on 2021 m. rugpjūčio 23 d., pirmadienis

Dėl susiklosčiusios situacijos ji pateikė išsamų savo komentarą.

„Norėčiau pakomentuoti ir pasiaiškinti dėl vakarykščio nesusipratimo... Aš prisipažinsiu, esu šokiruota dėl vakarykščių įvykių... Tiesą sakant, net nežinau nuo ko pradėti, bei kaip paaiškinti kitiems, kad tikrai nenorėjau ir nenoriu nieko įžeisti! Net nebuvo tokių minčių! Pradėsiu nuo pradžių.

Kas mane pažįsta, žino koks aš esu žmogus, kaip gyvenime aš bendrauju su žmonėmis ir savo draugų, pažįstamų, kolegų tarpe turiu daug įvairių tautybės atstovų. Vakar aš buvau apkaltinta rasizmu! Žinokit ant tiek skaudu, kad net negaliu apibūdinti to, ką jaučiu.

Nuo vaikystės svajojau šokti, būdama paauglė norėjau šokti scenoje. Kai šį svajonė išsipildė mano keliai atvedė mane į švenčių sritį. Pradėjau domėtis kokios yra šou programos užsienyje, bei kokių nėra pas mus Lietuvoje.

Mano akys nukrypo į didelių lėlyčių šou pasirodymus. Tada užsinorėjau ir aš turėti tokią šou programą mūsų šalyje. Bet vien norėti yra per mažai, taigi teko įdėti daug pastangų, kad galėčiau įsigyti savo pirmąją lėlę, o vėliau įsitvirtinti šioje rinkoje, dirbti ir džiuginti žmonės. Žinokit aš mėgavausi nuo to, kad žmonės nori matyti mano kolektyvo šou programas per savo šventes ir kad įdėtos pastangos yra įvertintos! Man tai buvo didžiulė laimė!

Anželikos Skinderytės šou grupės „Lunar“ pasirodymas / Stop kadras
Anželikos Skinderytės šou grupės „Lunar“ pasirodymas / Stop kadras

Po truputį pradėjus šou programoms įsitvirtinti scenoje, ėmiau užsakinėti papildomai lėlytės iš užsienio ir tarp jų buvo afroamerikiečiai, kurie labai patiko mūsų Lietuvos gyventojams! Aš dirbau, nešiau gerą nuotaiką per užsakovų šventes ir net neturėjau minčių, kad šios lėlytės galėtų kažką įžeisti! Aš norėjau ir noriu, kad mano šou programos būtų linksmos ir suinteresuotų kitus. Jokiu būdu neturėjau tikslo užgauti kito jausmų!

Nei vieno karto niekas nėra pareiškęs priekaištų, kad savo lėles pavadinau „negriukais“. Aš nenorėjau nieko įžeisti, be to, mano pažįstamų tarpe yra afroamerikiečių, kurie matė ir žino, kad turiu tokią šou programą, tačiau nei karto nesu gavusi iš jų pastabų šiuo klausimu!

Taip, aš pripažįstu, kad dėl savo aplaidumo, neatkreipiau dėmesio į tai, kas dabar vyksta pasaulyje ir koks jautrus yra rasizmo klausimas! Tikrai būčiau pervadinusi savo mylimas lėlytes (afroamerikiečius) kitaip. Noriu viešai, nuoširdžiai atsiprašyti visų tų, kurie mane suprato neteisingai. Tų, kuriuos įžeidžiau! Kurie vakar man rašė, kad aš nesuprantu kas yra „Black face“ ir, kad aš įžeidinėju kitus. Aš tikrai visų atsiprašau!

Anželikos Skinderytės šou grupės „Lunar“ pasirodymas / Stop kadras
Anželikos Skinderytės šou grupės „Lunar“ pasirodymas / Stop kadras

Nieko blogo nenorėjau, tik dirbau mylimą darbą, šokau savo šou programą su mylimom lėlytėm! Šokau tiems kurie norėjo matyti šou grupę savo šventėje, tiems kas supranta tokio pobūdžio šou programą ir nieko blogo nemato, kad aš persirenginėju į personažus ir šoku taip, kaip matau savo šou programą. Tad tikrai atsiprašau visų, kuriuos įžeidžiau su tokiu pavadinimu.

Mano šou programos nėra vienintelės pasaulyje, bet yra vienintelės Lietuvoje su tokiom lėlytėm. Tikiuosi, kad mane supras visi, kas vakar rašė man nelabai malonias žinutes ir kaltino rasizmu. Man visi žmonės yra ŽMONĖS. Niekada neskirsčiau žmonių pagal rases. Vakarykštė situacija man yra didžiulė pamoka, kad daugiau kreipčiau dėmesį į tai, kas vyksta aplinkui... O ne būčiau vien savo mintyse, svajonėse apie gražų gyvenimą ir norą turėti linksmą šou programą. Ačiū visiems, kas perskaitė, tikiuosi Jūsų supratingumo“, – socialiniame tinkle savo poziciją išdėstė A.Skinderytė.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama