„Vilniaus energija“ pakutens smilkinius visa griaunančiomis idėjomis

Duetas „Vilniaus Energija“
Autorius: Eglė Užkuraitė
Publikuota: 2018-10-24 21:14
Poetas, avangardinio repo kūrėjas Žygimantas KUDIRKA (31), geriau žinomas MC Mesijaus slapyvardžiu, ir elektroninės muzikos atlikėjas Adas GECEVIČIUS (28) susibūrė į projektą „Vilniaus energija“. Jau šį savaitgalį meno festivalyje „Vilnius Takes Over“ juodu pristatys naujausią eksperimentinę savo programą.

„Galiu nuraminti – MC Mesijus nedingo, tai vis dar yra mano sceninis pseudonimas. Tiesiog negalėjau praleisti progos nudžiauti pavadinimą iš bene didžiausios energetikos korporacijos Lietuvoje! Atradau teisinę spragą ir su bičiuliais advokatais suteikėme jų vardą šiai naujai muzikinei grupei“, – linksmai pasakoja Žygimantas.

Kuo skiriasi MC Mesijaus muzika nuo „Vilniaus energijos“ kūrybos? O galbūt reikėtų ieškoti panašumų?

MC Mesijus nėra tas Mesijus, kuris prikaltas prie kryžiaus. MC Mesijus yra labai judrus ir nuolat kintantis. Nuo pat pirmo albumo, išleisto dar 2006 metais, siekiau eksperimentuoti, ieškojau labiau elektroninių skambesių, o tuo metu tai buvo nebūdinga repo scenoje. Pastebėjau, kad kiekvienas albumas vos išleistas publikai atrodo eksperimentinis. Paskui žmonės pripranta ir tai nebeatrodo taip radikalu, kaip iš pradžių.

Duetas „Vilniaus Energija“ / Asmeninio archyvo nuotr.
Duetas „Vilniaus Energija“ / Asmeninio archyvo nuotr.

Galiu pažadėti tokį patį ir „Vilniaus energijos“ kūrybos efektą. Pradžioje gali kilti svaigulys, smilkinius išmušti šaltas prakaitas ir pagrindas imti slysti iš po kojų. Bet paskui po truputį pradės maloniai tirpti stuburas, ims judėti kojos, o smilkinius kutens naujos, visa griaunančios idėjos. 

Jūsų pasirodymai nėra vien atliekama muzika – scenoje kuriate tikrą spektaklį. Kokią žinutę norite perteikti savo koncertuose?

Šis naujausias pasirodymas, kurį pristatysime Londone „Rich Mix“ arenoje, o dieną prieš tai – Varšuvos šiuolaikinio meno centre, pavadintas „Astrology of EU“ – Europos Sąjungos (ES) astrologija.

Tai bus postironiškas žvilgsnis į ES, milžinišku greičiu lekiančią nežinoma kryptimi. NATO instruktažas, breksito greitakalbė, emigrantų meilės baladės, Baltijos šalių reivas, europiečio identiteto paieškos, ES horoskopas – tai vos keli dalykai, kuriuos galėsite patirti per mūsų pasirodymą. Kone visą ES sugebėjome sutalpinti į 40 minučių. 

Duetas „Vilniaus Energija“
Duetas „Vilniaus Energija“

Artėjančiame koncerte pristatysite audiovizualinį pasirodymą, o į pagalbą pasitelksite lietuvių, anglų ir net dirbtines kalbas...

Dirbtinės yra niekada neegzistavusios kalbos. Jos neišsivystė natūraliai, jas sukūrė žmogus. Tas žmogus šiuo atveju esu aš. Bet nesijaudinkite. Tai nereiškia, kad nieko nesuprasite. Priešingai, siekiu atrasti universalų dialektą, kurį suprastų ne tik visų tautybių žmonės, bet ir kūdikiai, ir augalai, ir būsimos evoliucijos grandys.

Nemaža mūsų programos dalis skambės anglų kalba, tad į koncertą drąsiai galite vestis užsieniečius.

O kaip atrodo jūsų pasirengimas šou? Kokia repeticijų kasdienybė ir iš kur semiatės įkvėpimo?

Kad turėtum ką papasakoti, reikia prikaupti įspūdžių. Pastaruoju metu tai ir darome. Adas keliauja po Kiniją ir Pietų Korėją, Asta paskutinę nuotrauką į socialinius tinklus įkėlė iš Las Vegaso, o aš leidžiu laiką tarp povų ir riedžių dvare, kuriame vaidenasi, – menininkų rezidencijoje Šiaurės Rytų Prancūzijoje.

Dalį įspūdžių tikrai perteiksime klausytojams, nes šiomis dienomis tobuliname naująją programą.

Duetas „Vilniaus Energija“
Duetas „Vilniaus Energija“

Koncertuosite Rytų Londone. Ar tenykštė publika skiriasi nuo, pavyzdžiui, Vilniaus ar Kauno klausytojų?

Skiriasi, be abejo. Na, pirmiausia, Vilniaus ir Kauno klausytojams esu jau nemenkai žinomas. Surengiau ne vieną pasirodymą ir Londone, tačiau ši programa yra pirmoji, kurią kūrėme specialiai eksportui.

O ko patys tikitės iš ateinančios publikos?

Tikimės, kad po renginio žiūrovams ES daugiau nebeatrodys tokia, kokia buvo iki tol.

Paskutinį spalio savaitgalį (26 – 27 d.) Rytų Londono „Rich Mix“ centre vyks išskirtinis renginys „Vilnius Takes Over“, pirmą kartą jaunai londoniečių publikai pristatantis jaunatvišką ir drąsią Vilniaus meno sceną - eksperimentinę elektroninę muziką, aktualius teatro ir šokio spektaklius.

Žurnalas „Žmonės UK“ žengia dar arčiau jūsų. Nuo šiol „Žmonės UK“ galite prenumeruoti sau ir savo artimiesiems Jungtinėje Karalystėje. Pasinaudokite galimybe gauti naujausią žurnalą tiesiai į namus. Daugiau informacijos rasite www.zmones.uk.
Žmonės UK

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama