Vilniaus rotušėje – škotiška naktis

Tradicininis škotų labdaros pobūvis „Burns Night“/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-01 20:27
Vasario 1-ąją, kai Jungtinė Karalystė oficialiai pasitraukė iš Europos Sąjungos, Vilniaus rotušėje britai, lietuviai ir kitų tautų svečiai drauge linksminosi tradiciniame škotų labdaros pobūvyje „Burns Night“, taip tik patvirtindami, kad geros valios žmonių neskiria jokios sienos ir jokie politiniai barjerai.

Šventinį gala pobūvį, skirtą škotų poetui Robertui Burnsui (1759-1796) atminti ir paremti vietinėms labdaros organizacijoms, Vilniuje jau 21-ąjį kartą surengė Didžiosios Britanijos prekybos rūmai Lietuvoje. Tai populiariausias šios asociacijos renginys, kasmet suburiantis apie tris šimtus svečių – ambasadorių, diplomatų, verslininkų ir žymių asmenybių. Keletą pastarųjų metų jis vykdavo Valdovų rūmuose, o šiemet simboliškai sugrįžo į Vilniaus rotušę. „Šis vakaras, suvienijęs verslus bei skirtingų šalių diplomatus, tebėra mėgstamas ir laukiamas net eidamas dvidešimt pirmuosius savo metus, – teigia Kristina Baumann, Didžiosios Britanijos prekybos rūmų Lietuvoje atstovė bei renginio organizatorė. - Džiaugiamės matydami tiek daug Roberto Burnso gerbėjų ir Škotijos mylėtojų, prisidedančių prie gerų darbų.“

Iškilmių salę šiai progai dekoravo floristas Mantas Petruškevičius. Į rotušę susirinkę elegantiški svečiai linksminosi puoselėdami škotiškas tradicijas, plazdeno languotais sijonais, klausėsi dūdmaišių melodijų ir pirmą kartą Vilniuje apsilankiusio Anglijos karalienės karališkųjų husarų orkestro. Publika mielai ragavo nacionalinio patiekalo hagio, šoko liaudies šokius, kėlė viskio taures už Anglijos karalienę bei Robertą Burnsą ir dalyvavo labdaringoje loterijoje. Loterija šiemet buvo dosni: įspūdingiausi prizai – ilgasis savaitgalis Balio saloje su „Turkish Airlines“ ir išskirtinė galimybė dalyvauti Londono „Lansdowne Club“ gala vakarienėje su Alexo Mendhamo orkestru. Visos pokylyje surinktos lėšos atiteks šiuo metu įrenginėjamam vaikų hospisui.

 Tradicininis škotų labdaros pobūvis „Burns Night“/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Tradicininis škotų labdaros pobūvis „Burns Night“/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama