Vilniuje atidaryta „Slidinėjimo akademija“: Jurga Anusauskienė debiutavo ant kalnų slidžių

Rimvydas Širvinskas ir Jurga Anusauskienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2016-09-19 20:00
Iki pirmųjų snaigių ir žiemos pramogų sezono atidarymo – dar keli mėnesiai. Tačiau, kaip sako – slides tepti reikia dar vasarą. Vilniuje duris atvėrusi „Slidinėjimo akademija“ jau dabar kviečia pasimokyti slidinėjimo technikos. Pirmadienį vykusiame atidarymo renginyje susirinkę svečiai galėjo išbandyti naują slidinėjimo stimuliatorių.

Patobulinti savo slidinėjimo slidėmis ar snieglente įgūdžių čia susirinko ir žinomi žmonės. Apsiavę nuo tikrų praktiškai nesiskiriančius batus ir čiupę į rankas lazdas jie leidosi nuo akademijoje įrengto kalno.

Tiesa, tikrą sniegą čia pakeitė specialus baltas kilimas, kuriuo slidės slysta ne ką prasčiau, nei leidžiantis nuo įprasto kalno kur nors kalnuose.

Kalnų slides pirmadienio vakarą pirmą kartą išbandė fotografė Jurga Anusauskienė. Leidimasis nuo dirbtinio kalno jai buvo debiutinis, iki tol Jurga yra stovėjusi tik ant lygumų slidžių.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Kadaise įveikdavau visus „Snaigės žygius“, kaupdavau ženklelius, tačiau visuomet yra puiki proga pabandyti ką nors nauja. Nuo tikrų kalnų leistis man dar neteko, nors visuomet būna pirmas kartas“, – Žmonės.lt sakė ji.

Pasak Jurgos, džiugu, kad žmonės vis dažniau įsitraukia į įvairią aktyvią veiklą, ieško naujų pramogų. „Taip, daug kas dabar slidinėja. Nors aš retai pasiduodu kokiems nors inertiškiems dalykams, tokių madų tendencijos pro mane švelniai praslysta. Tačiau bet koks aktyvus laisvalaikis – labai sveikintinas. Esu smalsi, visuomet linkusi išbandyti naujus dalykus. Jei yra žmonės teoretikai ir praktikai, tai aš priklausau antrai kategorijai“, – juokėsi ji.

Fotografė sako itin mėgstanti sportą plačiąją prasme, jai nesvetimos ir tokios ne itin moteriškos sporto šakos, kaip futbolas ar krepšinis, Jurga dažnai mėgsta išbėgti į stadioną, aikštelę, pažaisti su kamuoliu.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Po truputį žiemos sportą pratinasi ir kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius. Slidinėti nuo kalnų jis kol kas dar nėra įgudęs, tačiau palaipsniui mokosi ir jau žiemą ketina išbandyti kalnus Slovakijoje.

„Bijau užsikrėsti šia slidinėjimo manija, nes tokiu atveju man gyvenime per metus atsirastų dar viena kelionė. O tai ir per kišenę kirstų ir apie darbus priverstų pamiršti“, – juokėsi įprastai savaitę ar dvi per mėnesį užsienyje praleidžiantis Rimvydas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tačiau jis neslepia – kuo toliau, tuo dažniau sulaukia bičiulių pasiūlymų drauge vykti į kalnus, todėl galiausiai ir pats pasiryžo išmokti, reikia. „Pirmą kartą bandžiau slidinėti Latvijoje, Siguldos regione. Tai buvo prieš penkerius metus, kai filmavau savo laidą „Makaliaus kelionės“. Tuomet mane praktiškai privertė nusifilmuoti atsistojus ant slidžių. Iki tol gyvenime nebuvau ant slidžių stovėjęs. Man teko išklausyti keturių valandų kursą, mokiausi nučiuožti. Tiesa, buvo visko – ir į medį trenkiausi, ir nuvirtau ne kartą, ir nuo kalno nusiridenau. Tačiau tai mane užkabino“, – sakė Makalius.

Vėliau jis ėmė mokytis valdyti vandenlentę, o dabar jau kuria planus pramokti ir snieglente. „Mane treneris sporto klube ant specialaus treniruoklio moko laikyti lygsvarą, stiprinu raumenis ir žiemą jau, tikiu, išbandysiu ir kalnus“, – sakė jis.

Pasak Rimvydo, ši patirtis jam naudinga ir profesine prasme. Juk tik mokėdamas pats slidinėti, tik pats išbandęs skirtingus kalnus ir įvairias trasas, tik tuomet gali jas rekomenduoti kitiems.

Rimvydas džiaugėsi „Slidinėjimo akademijos“ siūlomomis programomis, esą tai puikus būdas pasitreniruoti prieš išsiruošiant į tikrus kalnus.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tuo tarpu šokėjas Vytautas Mackonis – tikras slidinėjimo asas. Jis jau daugelį metų nebeįsivaizduoja žiemos, kai neišvyktų į kalnus. „Nesigirsiu, bet mano lygis jau toks, kad Lietuvoje nebeturiu kur slidinėti. Renkuosi ir trasas, ir bekeles, ir slides, ir snieglentę, mane ant slidžių pastatė turbūt nuo penkerių. Jei nepavyksta išvažiuoti į kalnus, tai žiema jau praktiškai nevykusi“, – šmaikščiai kalbėjo Vytautas.

Per daugelį metų jis spėjo išmaišyti visą Europą, slidinėjo ir Austrijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Lenkijoje – didžiąją dalį slidinėjimo kurortų jau apvažiavo.

Slidinėjimu Vytautas užkrėtė ir žmoną Nataliją. Anksčiau ne itin besižavėjusi slidėmis dabar ji kalnais leidžiasi kaip tikra profesionalė. „Už kabinų kabinau aš. O dabar abu negalim be jų gyvent“, – šyptelėjo Vytautas, į renginį atvykęs kartu su dukra Penelope.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Patobulinti savo įgūdžius čia nusprendė ir dainininkas Ilja Aksionovas. Iki šiol jis kelis sykius yra bandęs slidinėti, tačiau kalnų trasų kol kas dar nėra išbandęs.

„Kalnuose apskritai nebuvau. Nors ateityje norėčiau pabandyt, manau, man patiks. Pirmą kartą kai išbandžiau slides, šokau ir nuo tramplyno. Nebuvo nei baimės, nieko, o ir pavyko viskas puikiai. Su snieglente dar nebandžiau, bet norėčiau“, – kalbėjo Ilja.

Atlikėjas sako neturintis vienos itin mėgstamos sporto šakos, jis mėgsta viską išbandyti, visur padalyvauti. „Mėgstu ir paplaukioti, ir stalo tenisą pažaisti, ir paslidinėti. Man patinka kuo visko daug ir kuo įvairiau“, – kalbėjo jis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Vilniuje atidaryta akademija – pirma tokia Baltijos šalyse. Čia įrengti stimuliatoriai sukurti taip, kad įsisavinti slidinėjimo techniką tampa kone dešimt kartų greičiau, nei tai tektų daryti natūraliose ar dirbtinėse trasose.

Įsteigti tokią akademiją pirmiausia buvo nuspręsta Olandijoje, ten slidinėjimas – itin populiari laisvalaikio praleidimo forma, ruošdamiesi žiemos sezonui, olandai intensyviai treniruojasi dėl kelių priežasčių.

Pasak akademijos steigėjo, jau 20 metų Lietuvoje gyvenančio olando Richardo Schrijerio, čia žmonės atvyksta ne tik išmokti pasiruošti pramogoms kalnuose, bet ir pasportuoti – valanda ant slidžių ar snieglentės prilygsta intensyviai kardio treniruotei.

Daugiau atidarymo akimirkų – nuotraukų galerijoje:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama