Vilnius tapo atvira muzikos sale: skirtinguose mikrorajonuose nuaidėjo žinomų atlikėjų koncertai

„Vilnius – muzikos salė“ / Gretos Stankūnaitės nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-07-23 22:22
Penktadienį startavusį unikalų muzikos festivalį „Vilnius – muzikos salė“ skirtinguose sostinės mikrorajonuose atidarė Monika Marija, Vaidas Baumila, Gytis Ambrazevičius ir Grupė , „Biplanai“, „Baltos varnos“, „The Schwings Band“ ir „Poliarizuoti stiklai“. Vilniuje visą savaitgalį gyva muzika skambės Antakalnyje, Jeruzalėje, Karoliniškėse, Lazdynuose, Naujoje Vilnioje, Ozo parke ir Žirmūnuose.

Asociacija AGATA, agentūra „Go Vilnius“ ir  Vilniaus miesto savivaldybė kiekvienais metais ypač daug lankytojų susilaukiančią Knygų mugės „Muzikos salės“ programą šiemet perkelė į miesto gatves. Sostinės mikrorajonuose įrengtose 7 muzikos scenose vilniečiai ir miesto svečiai išgirs daugiau nei 50 pasirodymų. Organizatoriai teigia, kad renginiai turėtų padėti atskleisti gyvenamųjų rajonų  kultūrinį potencialą, atsigauti nuo pandemijos nukentėjusiems muzikantams ir auginti Vilniaus 700-ojo gimtadienio šventę.

„700-ąjį Vilniaus gimtadienį, kurį minėsime 2023 m., pradėjome švęsti dar šiemet ir jau tada gyventojams pasiūlėme įvairių iniciatyvų mieste. Tad šis renginių ciklas yra tos trejus metus trunkančios šventės tąsa. Taip siekiame, kad gimtadienis būtų ne formalus sukakties minėjimas, bet tikra, arti gyventojų esanti šventė mieste“, – sako Inga Romanovskienė, oficialios Vilniaus miesto plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė.

„Vilnius – muzikos salė“ / Sauliaus Žiūros nuotr.
„Vilnius – muzikos salė“ / Sauliaus Žiūros nuotr.
„Vilnius – muzikos salė“ / Sauliaus Žiūros nuotr.
„Vilnius – muzikos salė“ / Sauliaus Žiūros nuotr.

„Norėdami į programą įtraukti ir konkretaus rajono specifikos bei unikalumo, profesionaliose scenose pasiūlėme prisistatyti ir savo pasirodymus atlikti ir mikrorajonių muzikiniams kolektyvams, kuriuos bus galima išgirsti šeštadienį, liepos 24-ąją dieną“, – teigia AGATA Tarybos pirmininkas Domantas Razauskas.

Organizatoriai priduria, kad ne ką mažiau svarbu ir tai, kad šie renginiai padeda atsigauti per pandemiją smarkiai nukentėjusiai muzikos industrijai: „Norime paskatinti koncertinį vyksmą mieste, tuo pačiu ir šalyje. Atlikėjams po šių sunkių metų itin svarbu groti gyvai, vėl pajusti betarpišką kontaktą su klausytojais, kaip tai kasmet vyksta „Muzikos salėje“, o miestui – tai jo gyvasties, įvairios ir spalvingos kultūros dalis“, – sako D. Razauskas.

Šeštadienį festivalyje „Vilnius  – atvira muzikos salė“ koncertuos „Baltasis kiras“, Rūta Loop, „Colours of Bubbles“, Ainis Joyboy Storpirštis, „Strings Of Earth Orchestra“ ir kt.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama