„Women Go Tech“ kviečia moteris rinktis karjerą technologijose

Moterys / Unsplash nuotr.
Autorius: Projekto partnerio nuotr.
Publikuota: 2021-08-05 11:53
Ar technologijų sektorius tinkamas moterims? Anot iniciatyvos „Women Go Tech“ – vienareikšmiškai taip! Prieš penkerius metus Lietuvoje įkurta, moterų persikvalifikavimą į technologijų sritį skatinanti iniciatyva kviečia pažinti galimybių kupiną technologijų pasaulį.

Pirmasis žingsnis – atrasti, kas domintų labiausiai

Tarp informacinių ir ryšių technologijų industrijoje dirbančių specialistų Lietuvoje – tik penktadalis moterų, bet šiuo rodikliu jau lenkiame didžiąją dalį Europos valstybių. Visgi, „Women Go Tech“ vadovė Ūla Pociūtė pastebi, kad tikram pokyčiui prireiks dar daugiau pastangų. 

„Antrus metus iš eilės kviečiame moteris dalyvauti programoje „Atrask Technologijas“ ir susipažinti su skirtingomis technologijų sektoriaus specialybėmis, išsirinkti, kuri sritis joms būtų įdomiausia, artimiausia. Tai pirmasis, tačiau esminis žingsnis, suteikiantis drąsos keliauti toliau, pradėti naujus mokslus, siekti naujos karjeros“, – teigia Ūla. 

Į paieškas leidosi motinystės atostogų metu

Savo kelią drauge su „Women Go Tech“ atrado ir vėliau technologijų sektoriuje įsidarbino keli šimtai moterų. Viena iš jų – Justė Bartkuvienė. Anksčiau dirbusi nevyriausybinėse organizacijose, šiandien moteris yra jaunesnioji programuotoja.

„Sprendimą dėl karjeros posūkio priiminėjau ilgai. Tam laiko turėjau būdama vaikų priežiūros atostogose. Technologijų sektorius tikrai nebuvo vienintelis, kurį svarsčiau. Ieškojau srities, kurioje galėčiau pritaikyti asmenines bei ankstesniuose darbuose išryškėjusias stipriąsias savybes; srities, kurios darbo pobūdis būtų artimas mano charakteriui, kuri būtų dinamiška ir nenuobodi, bei, žinoma, perspektyvi“, – pasakoja moteris. 

Justė ėmė svarstyti apie programavimą, o išklausyti kursai padėjo nuspręsti, kad jos tikslas – back-end programavimas. „Tai pirmasis mano darbas IT srityje, kuriame startavau prieš 1,5 mėnesio. Įspūdžiai – patys geriausi, labai džiaugiuosi patekusi į profesionalią ir draugišką komandą. Vis dar dvejojančias moteris norėčiau patikinti – nerimo ir abejonių sumažėja jau žengus pirmą žingsnį“, – šypsosi Justė. 

Justė Bartkuvienė
Justė Bartkuvienė

Nuo mados iki kibernetinio saugumo 

Drauge su iniciatyva „Women Go Tech“ gilintis į technologijų pasaulį nusprendė ir Lina Survila, „Instagram“ sekėjams geriau žinoma „Lenalisabona“ vardu. Prieš keletą metų palikusi mados redaktorės darbą žurnale, šiandien rūpinasi viešaisiais ryšiais kibernetinio saugumo naujienų portale bei vysto naujienų puslapį „abstractstylist.com“.

„Pastebiu, kad moterys iki šiol nedrįsta žengti į joms nepažįstamą industriją, kurioje, dažniausiai, dominuoja vyrai. Mane pačią taip pat lydi išankstinės nuostatos bei vertinimai apie tai, ką galiu geriausiai, ir ko – ne. Todėl visuomet sakau – būkime atviri, nebijokime keistis ir drąsiai ryžkimės iššūkiams“, – sako Lina. 

„Technologijų sričiai net nebūtina turėti techninių žinių. Man mokykloje nesisekė matematika. Tačiau šioje industrijoje radau savo vietą. Jos yra ir visiems kūrėjams, rašytojams, dizaineriams, muzikantams. Technologijų sektorius nebėra skirtas tik programuotojams, darbų pasiūla – labai įvairi. Asmeniniu pavyzdžiu galiu tai tik patvirtini: čia jaučiuosi puikiai ir išbandyti save atrasti raginčiau kiekvieną“, – drąsina moteris. 

„abstractstylist.com“ įkūrėja Lina Survila
„abstractstylist.com“ įkūrėja Lina Survila

Pažinti skirtingas technologijų pozicijas kviečianti programa „Atrask Technologijas“ startuoja jau rugpjūčio 17 d. Programos metu dalyvių lauks online paskaitos, kurias ves ekspertai iš įvairiausių technologijų sričių. Ekspertų ir HR specialistų patarimai padės atsakyti į klausimą, kuri technologijų kryptis dalyvei būtų artimiausia. Registracija www.womengotech.com/atrask-technologijas 

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama