Aiškėja daugiau Gaspard'o Ullielio žūties detalių: slidinėdamas Alpėse susidūrė su lietuviu

Gaspard'as Ullielis žuvo slidinėdamas Alpėse, Aukštutinėje Savojoje / Vida Press ir Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2022-01-21 10:27
Sausio 18-ąją pasaulį sukrėtė skaudi žinia – po incidento slidinėjant Alpėse mirė prancūzų kino žvaigždė Gaspard'as Ullielis. Praėjus keletui dienų Prancūzijos spauda skelbia daugiau tragedijos detalių.

Kaip skelbia vietinis transliuotojas „France Bleu“, 37 metų G.Ullielis žuvo sausio 18-ąją, kai slidinėdamas Aukštutinės Savojos regiono šlaituose susidūrė su kitu slidininku. 

Aktorius dėl kaukolės sužalojimo sraigtasparniu buvo nugabentas į Grenoblio ligoninę. Deja, jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Teigiama, kad slidinėdamas Alpėse G.Ullielis nedėvėjo šalmo. Kitas slidininkas dėvėjo šalmą, tad smarkiai nenukentėjo ir nebuvo paguldytas į ligoninę.

„France Bleu“ skelbia, kad tyrimas dėl įvykio aplinkybių vis dar vyksta, jo metu buvo apklaustas ir Alpėse su G.Ullieliu susidūręs slidininkas. Pranešama, kad jis – Lietuvos pilietis. Tiesa, Prancūzijos spaudoje lietuvio amžius nurodomas skirtingai, visgi nacionalinis transliuotojas „France Bleu“ skelbia, kad slidininkui – apie 40 metų.

Dalyvaujant vertėjui, lietuvis Prancūzijos pareigūnams teigė, kad susidūrimas buvo smarkus. Prancūzų žiniasklaidoje iš pradžių buvo spėliojama, kad įvykis galėjo nesibaigti mirtimi, jei G.Ullielis būtų dėvėjęs šalmą. Visgi vėliau tyrėjai patikslino, kad smūgis buvo toks stiprus, jog G.Ullielis tikriausiai vis vien būtų žuvęs.

„Tai tarsi 40 kilometrų per valandą greičiu dviračiu važiuoti tiesiai į sieną“, – „Daily Mail“ žurnalistams teigė tyrėjai.

Kalnų policijos tarnyba, dirbusi nelaimės vietoje, kiek anksčiau pranešė, kad vien pastarosiomis dienomis kietėjant sniegui per dieną buvo atliktos penkios ar šešios gelbėjimo operacijos.

Gaspard'as Ullielis / Scanpix nuotr.
Gaspard'as Ullielis / Scanpix nuotr.

Prancūzo simbolis

Žurnalistas, vertėjas Valdas Puteikis su portalu Žmonės.lt pasidalijo savo jautriu įrašu feisbuke – papasakojo apie Gaspard'o Ullielio reikšmę prancūzų kultūrai. Dėl aktoriaus žūties Pranzūcija skęsta ašarose.

„Gaspard'as Ullielis. Ir Amžinoji šviesa jam tešviečia. „Tai tik pasaulio pabaiga“ („Juste la fin du monde“): kanadiečių režisieriaus Xavier Dolano 2016-aisiais statytas filmas ir jame Gaspard'o Ullielio įkūnytas herojaus Louis likimas vakar, regis, visa savo rūstybe atsigręžė prieš patį aktorių.

Isabelle Huppert, Marion Cotillard, Audrey Tautou, Emmanuelle Béart, Vincent'as Casselis, Gérard'as Depardieu, Romainas Duris, Pierre'as Niney ir... Gaspard'as Ullielis. Toks šių dienų prancūzų kino žvaigždynas vakar neteko vienos žvaigždės.

Gaspard'as Ullielis / Kadras iš filmo „Tai tik pasaulio pabaiga“ / „Juste la fin du monde“
Gaspard'as Ullielis / Kadras iš filmo „Tai tik pasaulio pabaiga“ / „Juste la fin du monde“

Kartais būdavau klausiamas: „Tu domiesi prancūzų kultūra, tai pasakyk, kas dabar yra prancūzo vyro simbolis, juk Alaino Delono, Jacques'o Dutronco, Jeano Paulio Belmondo laikai – jau praeitis.“ Ir į šį klausimą visada turėjau ir tebeturiu du atsakymus: biatlonininkas, penkiskart olimpinis čempionas, septynių Krištolinių gaublių laimėtojas Martinas Fourcade'as ir kino aktorius Gaspard'as Ullielis. Likimo ironija ta, kad ir vieną, ir kitą siejo slidės.

Pirmasis ant jų trasoje su karabinu praleido didžiąją savo gyvenimo dalį, o antrasis jomis mėgaudavosi atostogaudamas kalnuose. Pirmajam slidės simbolizuoja kovą ir pergales, antrajam jos tapo, deja, pragaištimi. Ir ne bet kur kitur, o Aukštojoje Savojoje, ne taip jau toli nuo ten, kur ištisus metus treniruodamasis dienas leisdavo prancūzų biatlonininkas.

Visada santūrus, diskretiškas, nostalgiško veido 37-erių Gaspard'as Ullielis vakar po sunkios galvos traumos, patirtos susidūrus Alpėse, Aukštutinėje Savojoje, su kitu slidininku ir nuskraidintas sraigtasparniu į Grenoblio ligoninę, taip ir nebesugrįžo į mūsų gyvenimą.

Įdomu tai, kad, kaip rašoma prancūzų spaudoje, slidininkas, su kuriuo susidūrė, buvo lietuvis, tačiau šis dėvėjo šalmą ir nenukentėjo, o prancūzas leidosi nuo kalno be šalmo... Liko jo gyvenimo draugė modelis ir aktorė Gaëlle Pietri, su kuria Gaspard'as kartu buvo jau nuo 2013-ųjų ir su kuria sugyveno sūnų, vardu Orso (jam septinti).

Gaëlle Piétri ir Gaspard'as Ullielis / Vida Press nuotr.
Gaëlle Piétri ir Gaspard'as Ullielis / Vida Press nuotr.

Gimęs stilistų šeimoje 1984-ųjų lapkričio 25-ąją Paryžiaus centre, Gaspard'as nuo mažens dienas leido prie piešinių, kai tik baigdavosi pamokos šalia namų buvusioje mokykloje. Kai jo mamos draugė vienuolikmetį vaiką pasikvietė į savo aktorių agentūrą, Gaspard'u susidomėjo ne vienas televizijos kanalas, siūlydamas nedidelių vaidmenų serialuose. Paskui – kino studijos Saint Denis universitete, prestižinė Paryžiaus aktorių mokykla Florent (ją, kiek žinau, yra baigę ir lietuviai Vytas Kraujelis ir Ina Bartaitė) ir – staigi karjera.

Pirmasis reikšmingesnis vaidmuo – rež. Michelio Blanco komedija „Pabučiuokite, ką tik norėtumėt“ („Embrassez qui vous voudrez“, 2002). Jau devyniolikmetis filmavosi rež. André Téchiné juostoje „Pasiklydę“ („Les Égarés“, 2003) – su talentingąja Emmanuelle Béart.

O Pirmojo pasaulinio karo kario vaidmuo rež. Jeano Pierre'o Jeunet filme „Ilgas sužadėtuvių sekmadienis“ („Un long dimanche de fiançailles“, 2004) Gaspard'ui atnešė šlovę – jis buvo apdovanotas Cezariu Perspektyviausio aktoriaus nominacijoje.

Gaspard'as Ullielis / Kadras iš filmo „Ilgas sužadėtuvių sekmadienis“ / „Un long dimanche de fiançailles“
Gaspard'as Ullielis / Kadras iš filmo „Ilgas sužadėtuvių sekmadienis“ / „Un long dimanche de fiançailles“

Tačiau, mano akimis, patys stipriausi šio aktoriaus vaidmenys yra šie: Josephas – rež. Rithy Panho juostoje „Užtvara nuo vandenyno“ („Un barrage contre le Pacifique“, 2008; su Isabelle Huppert; pagal Marguerite Duras to paties pavadinimo romaną); Yves'as Saint Laurent'as – rež. Bertrand Bonello filme „Saint Laurent“ (2014); Louis – rež. Xaviero Dolano juostoje „Tai tik pasaulio pabaiga“ („Juste la fin du monde“, 2016; Cezaris vyro vaidmens nominacijoje); grafas Louis d'Orsay – rež. Stéphanie Di Giusto filme „Šokėja“ („La Danseuse“, 2016) ir Roberto Tasseno vaidmuo – rež. Guillaume'o Nicloux juostoje „Į pasaulio kraštą“ („Les Confins du Monde“, 2018).

Jis – dar ir ilgametis „Chanel Bleu“ kvepalų veidas. Sykį pareiškė: „Staiga aš pajutau finansinį komfortą, kuris man leidžia rinktis, laukti ir neužtvindyti savimi ekranų.“

„Gaspard'as – tai žydras dangus, kurį kerta niekad neišsisklaidantys debesys. Keistas vaikinas, į kurio sielą sunku įsiskverbti. Bet kai vieną dieną tas sielos plyšys atsivers, bus skausminga...“ – taip šį aktorių yra apibūdinęs režisierius Rodolphe'as Marconi“, – rašė Valdas Puteikis.

Gaspard'as Ullielis. Ir Amžinoji šviesa jam tešviečia. "Tai tik pasaulio pabaiga" ("Juste la fin du monde"): kanadiečių...

Posted by Valdas Puteikis on 2022 m. sausio 20 d., ketvirtadienis

Aktorius Gaspard'as Ullielis nuo 2013 metų puoselėjo romantiškus santykius su prancūzų modeliu ir dainininke Gaëlle Piétri. Pora 2015 metais susilaukė sūnaus Orso. 

G.Ullielis – vienas garsiausių šių laikų Prancūzijos aktorių. Taip pat jis buvo „Chanel“ aromato „Bleu de Chanel“ veidas.

G.Ullielis sulaukė tarptautinio dėmesio dėl garsiojo kanibalo vaidmens filme „Hanibalas: pradžia“ („Hannibal Rising“), taip pat turėjo vieną pagrindinių vaidmenų dar neišleistame „Marvel“ seriale „Mėnulio riteris“ („Moon Knight“), primena naujienų agentūra BNS.

G.Ullielis 2017 metais pelnė „Cezarį“ – prancūziškąjį „Oskaro“ atitikmenį – geriausio aktoriaus kategorijoje už vaidmenį filmą „Tai tik pasaulio pabaiga“ (Juste la fin du monde). Šioje juostoje jis suvaidino kartu su aktorėmis Marion Cotillard ir Lea Seydoux.

Fotogalerija:

Prancūzijos premjeras Jeanas Castexas savo „Twitter“ paskyroje rašė, kad G.Ullielis užaugo su kinu, o kinas augo kartu su juo.

„Jiedu beprotiškai mylėjo vienas kitą. Plyštančia širdimi dabar žiūrėsime gražiausius jo vaidmenis ir pagausime jo tikrą žvilgsnį“, – rašė jis.

Kanadiečių režisierius Xavieras Dolanas, sukūręs 2018 metais pasirodžiusią juostą „Tai tik pasaulio pabaiga“, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko Gaspard'as Ullielis, neslėpė emocijų, kalbėdamas apie staigią bičiulio netektį.

„Neįtikėtina, beprotiška ir taip skausminga net pagalvojus, kad reikia rašyti šiuos žodžius. Tavo santūrus juokas, tavo dėmesingas žvilgsnis. Tavo randas. Tavo talentas. Tavo klausymas. Tavo šnabždesiai, tavo gerumas.

Visi tavo asmens bruožai, iš tikrųjų, gimė iš neįtikėtino švelnumo. Visa tavo esybė pakeitė mano gyvenimą, esi žmogus, kurį labai mylėjau ir kurį visada mylėsiu. Daugiau nieko negaliu pasakyti, esu išsekęs, priblokštas, kad tu išėjai“, – instagrame rašė jis.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama