Gimus penktam vaikui verslininkė K.Strolienė susidūrė su liga – neteko plaukų: „Viskas turi savo kainą“

Kristina Strolienė/ Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Justė Juškevičiūtė, Žmonės.lt
Publikuota: 2022-06-11 19:22
Prieš aštuonis mėnesius keturių vaikų meile apdovanota verslininkė, įmonės „Krispo“ vadovė Kristina Strolienė sulaukė dar vienos gyvenimo dovanos – sūnaus Vytauto. Penkta atžala į kasdienybę atnešė dar daugiau džiaugsmo, visgi Kristina atvira: „Viskas turi savo kainą“. Praėjus vos keletui mėnesių po sūnaus gimimo moteriai ėmė kuokštais slinkti jos vešlūs ir išpuoselėti plaukai.

„Vieną dieną atsisėdome su dukra Elze ir ji pradėjo man skusti galvą... Ašarojo ir ji, ir aš“, – atvirai su portalu Žmonės.lt savo istorija dalijasi Kristina.

Be jokios abejonės, K.Strolienei sprendimas duoti interviu nebuvo lengvas – juk tema jautri ir asmeniška. Vis dėlto, sako Kristina, galbūt jos istorija pasiųs prasmingą žinutę – parodys, kad laimė nuo išorės nė kiek nepriklauso.

„Norisi parodyti, kad nėra tobulų žmonių. Kai socialiniuose tinkluose vis dalijuosi nuotraukomis, kuriose visa mūsų šeima plačiai šypsosi, gali atrodyti, kad ir visas mūsų gyvenimas yra tik rožinėmis spalvomis pieštas. Bet ne. Aš esu ir tokia, kokią matote mane dabar. Mano laimė nuo to nepriklauso. Ji yra viduje“, – portalui Žmonės.lt sako K.Strolienė.

Kristina Strolienė ir Povilas Strolys su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.
Kristina Strolienė ir Povilas Strolys su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.

Penkis kartus didesnės laimės „kaina“

Dar tik laukdama penktos atžalos namų kvapų įmonės „Krispo“ įkūrėja portalui Žmonės.lt pasakojo, kad žinia apie penktą kartą aplankysiančius gandrus jai buvo netikėta. Naujiena apie nėštumą K.Strolienės šeimą pasiekė it staigmena moters 40-mečio proga.

„Aš jau negalvojau, kad sulauksime dar vaikų. Galvojau, kad jau man visko užtenka ir darbų, ir vaikų. O štai, staigmena“, – 2021-ųjų gegužę sakė verslininkė.

Vis dėlto 2021-ųjų rugsėjį pasaulį išvydęs sūnus Vytautas parodė, kad gyvenimas gali būti dar pilnesnis, nei iki tol atrodė – džiugesio Strolių namuose dabar net penkis kartus daugiau, nors ir rūpesčių tikriausiai tiek pat kartų padaugėjo. Šiandien penkias atžalas – šešiolikmetę Elzę, dvylikmetę Sofiją, vienuolikmetį Beną, ketverių metų Eleną ir aštuonių mėnesių Vytautą – auginanti namų kvapų įmonės „Krispo“ įkūrėja šypsosi, kad tokia gausi šeima leidžia tuo pačiu metu mėgautis skirtingų etapų motinystės džiaugsmais.

„Štai vyresnioji dukra jau turi vaikiną, o mažasis dar tik vaikščioti pradeda, dar tik dantys auga… Esu labai laiminga mama“, – spindėdama kalba K.Strolienė.

Kristina Strolienė / Asmeninio albumo nuotr.
Kristina Strolienė / Asmeninio albumo nuotr.

Žvelgiant į K.Strolienę, supranti, kad verslininke nesižavėti neįmanoma – ji it superherojė pilnu pajėgumu derina ir motinystę, ir darbinius reikalus, o ir, rodos, nė akimirkai nepamiršta to tyro, it vaiko, džiugesio gyvenimu. Pozityvumo ji nepaleidžia net žvelgdama į sunkumus, kurie atkeliavo kartu su dar viena šeimos laime – penktu vaikeliu. K.Strolienė atvirauja, kad kai mažyliui Vytautui buvo vos treji mėnesiai, jos kūnas pasiuntė išgąsdinusį signalą – moteriai pradėjo stipriai slinkti plaukai.

„Nors laimė tryško per kraštus, mano organizmas tikriausiai parodė, kad penki nėštumai turi savo kainą. Kai Vytautui buvo trys mėnesiai, mes išvykome atostogauti į Tailandą. Tuomet pastebėjau, kad man pradėjo stipriai slinkti plaukai. Tiesa, iš pradžių galvojau, kad susitvarkysiu pati – mūsų įmonė prekiauja ne tik kvapais, bet ir plaukų priemonėmis, tai pasikalbėjau su savo tiekėjais, pradėjau gydytis savais būdais. Taip ištempiau dar kokius tris mėnesius, bet tuomet plaukai pradėjo tiesiog kristi kuokštais. Nieko negalėjau padaryti“, – pasakoja Kristina.

Kristina Strolienė su sūnumi / Asmeninio albumo nuotr.
Kristina Strolienė su sūnumi / Asmeninio albumo nuotr.

K.Strolienė netruko kreiptis į medikus, visgi plaukų slinkimo priežasties jiems nustatyti nepavyko. „Įsivaizduokite, kai nuėjau pas gydytoją, ji konstaktavo 90 procentų plaukų nuslinkimą… Gydytoja sakė, kad man buvo padaryta net 150 tyrimų, to skaičiaus tikrai neperdedu – viską ištyrė, tačiau priežasties rasti nepavyko. Žinoma tik tiek, kad man yra alopecija, kitaip tariant, nuplikimas. Galiausiai visi bendrai priėjome išvados, kad tikriausiai taip atsitiko dėl penkto gimdymo. Nieko keisto, kad kūnas pavargęs, juk kone vienas po kito gimė penki vaikai. O ir penktas sūnus pasaulį išvydo, kai man buvo 40 metų, ir aš vos ne iškart po gimdymo kibau į darbus… Taip viskas ir susidėjo“, – patirtimis dalijasi pašnekovė.

Nors dabar atrodo, kad apie savo realybę K.Strolienė kalba ramiai, nė kiek nesuvirpant balsui, verslininkė neslepia – susitaikyti su tokia situacija nebuvo lengva. O ir įsisąmoninti, kas vyksta, – sudėtinga ne tik jai, bet ir visai šeimai.

„Tikrai buvo visko. Ir verkiau, ir ašarojau, o ir visa šeima ne kartą verkėme apsikabinę. Ypatingai jautru buvo, kai grįžau iš gydytojos ir galvojau: „Ką aš čia būsiu su tuo dešimt procentų likusių savo plaukų“… Pasisodinau dukrą Elzę ir pasakiau jai: „Nuskusk man galvą“. Sėdėjome abi ašarojome, o ji man skuto galvą“, – širdį veriančią akimirką prisimena pašnekovė.

Kristina Strolienė su sūnumi / Asmeninio albumo nuotr.
Kristina Strolienė su sūnumi / Asmeninio albumo nuotr.

Kristina priduria, kad emociškai sudėtingiausiomis akimirkomis, kai susitaikyti su netikėtais pokyčiais buvo ypač sunku, jai, kaip ir daugeliui tokioje situacijoje atsidūrusių žmonių, šmėstelėjo mintis įsigyti peruką. Visgi vos pasimatavusi šį suprato – tai skirta ne jai.

„Mano draugė, kuri dirba grožio srityje, mane ramino, kad visos žvaigždės dedasi perukus. Sakė: „Pažiūrėk į Kim Kardashian, į Paris Hilton – jos su perukais“. Aš nuėjau į parduotuvę, pasimatavau ir man tai taip nepatiko... Aš nenoriu nieko vaidinti, dėtis perukų, nes tai būčiau ne aš. Daug geriau jaučiuosi tiesiog su skarele“, – pasakoja verslininkė.

Vis dėlto pokalbiui einant į pabaigą K.Strolienė nusišypso – viltis, kad plaukai ataugs, tikrai rusena, o tam yra ir svari priežastis. „Man net gydytoja sakė, kad kai išmoksiu ilsėtis, ataugs plaukai. Labai tuo tikiu ir to laukiu. Dabar mokausi susidėti ramesnį gyvenimo ritmą, daugiau ilsėtis. Tikiu, kad viskas bus gerai“, – sako K.Strolienė.

O kitaip ir būti negali – ketverių dukra Elena Motinos dienos proga K.Strolienei padarė žavią atvirutę, kurioje pavaizdavo mylimą mamytę. Kristina šypsosi  – galbūt ši ir yra ženklas, rodantis ateitį. 

„Ji pavaizdavo savo mamą, turinčią ilgus plaukus... Nors dukra šią atvirutę kūrė, kai aš jau buvau plika, matyt, ji mano pokyčio neakcentuoja. Aš slaptai viliuosi, kad tai yra ženklas, jog mano plaukai ataugs. Juk dukra mane būtent taip mato“, – pokalbį užbaigia penkių vaikų mama K.Strolienė.

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama