Ryga: mažai žinomos, bet vertos aplankyti vietos

Šv. Petro bažnyčia Rygoje / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-08-20 14:17
Lietuviai noriai savo atostogas leidžia Europos miestuose, tačiau nepamiršta ir kaimyninės Latvijos. Ši šalis mums – artima, bet kartu nenustoja stebinti išskirtinėmis vietovėmis. Viena tokių – sostinė Ryga, garsėjanti Laisvės paminklu bei besididžiuojanti senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO paveldo sąrašą.

Tarptautinės bendrovės „Lux Express“ atstovai pastebi, kad Latvijos sostinė daugeliui pažįstama, bet lietuviai Rygoje domisi ne tik kultūra, menu, o ir keliauja į koncertus, prekybos ir pramogų centrus. Kviečiame susipažinti su mažiau žinomomis, bet vertomis aplankyti Rygos vietomis.

Buvusi KGB būstinė

Brīvības gatvėje 1912 m. pastatytame Art Nouveau stiliaus pastate buvo įsikūrusi KGB būstinė, arba dar vadinamas Kampinis namas. Daug metų šis pastatas stovėjo kaip priminimas apie baisią Latvijos istorijos dalį, tačiau 2014 m. namas buvo atidarytas „Rygos – Europos kultūros sostinės“ renginių proga.

Šiuo metu pastatas atviras turistams, norintiems susipažinti su KGB veikla Latvijoje. Kampiniame name vyksta parodos, ekskursijos, kurių metu galima pamatyti išlikusius tardymo kambarius, kalinimo kameras, rūsius, darbuotojų kabinetus.

Rygos Motorų muziejus

Mokėtumėte surinkti variklį? Nuolat stebite automobilių sporto varžybas? O gal jūsų vaikai negali atitraukti akių nuo keturračių transporto priemonių? Tuomet būtinai turite užsukti į Rygos Motorų muziejų, kur eksponuojami prabangūs tarybinių laikų automobiliai, karinė technika.

Muziejuje taip pat galėsite išvysti seniausio pasaulyje patentuoto automobilio „Benz Patent Motorwagen“ repliką.

Riga Motor Museum #rigamotormuzejs #rigamotormuseum #riga #riika #latvia

A post shared by Aki Heinonen (@ageofbaghera) on

Alaus muziejus

Tvaika gatvėje įsikūręs moderniausias ir vienintelis Latvijoje alui ir jo gaminimui skirtas muziejus „Aldaris“.

Išskirtiniame muziejuje galima pamatyti nuo 1938 m. nepasikeitusią pagrindinę daryklos salę, pamatyti, kaip šiais laikais gaminamas šis gėrimas ir patiems prisidėti prie gamybos proceso. Pastate esanti paroda supažindins su pagrindiniais alaus ingredientais bei šiais laikais naudojamomis technologijomis.

Vakar apciemojām Aldari un degustējām ar! #Aldaris #beer #museum

A post shared by Elīna Sniedze (@ellia_s) on

Didžiausias grafitis Baltijos šalyse

2014 m., kai Ryga tapo Europos kultūros sostine, Barona gatvė buvo papuošta didžiausiu grafičiu Baltijos šalyse.

Šiam 800 kv. m dydžio kūriniui panaudota daugiau nei 1,5 tūkst. skardinių dažų. Kūrinys atspindi senosios ir naujosios latvių kartos idėjas, kurios sujungia ir piešinį vainikuoja latviška tautinė juosta.

Menininkai kūriniui idėjų sėmėsi iš 1938 m. Latvijos dainų šventės reklaminio plakato. Aplankę šį grafitį, pasižvalgykite po šalia esančius rajonus – Sparģeļu gatvėje taip pat galima pamatyti išskirtinių gatvės menininkų kūrinių.

Sun. Thunder. Daugava. #graffitiRiga

A post shared by Linda Vāgnere (@linda.vagnere) on

Naktis kino miestelyje

Jei nuvykus į Rygą pramogų neužteks, netoli Jūrmalos jus kviečia apsilankyti Cinevilla miestelis. Tai vienintelė Baltijos šalyse filmavimo aikštelė, kurioje veikia viešbutis, siūlantis kino filmavimo aikštelėje praleisti ne tik dieną, bet ir naktį.

Kino miestelis sukurtas taip, kad atspindėtų Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų laikotarpį.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai

Saugirdas Vaitulionis / Gedmanto Kropio nuotr.

Reklama

„Zalando“ stilingai atšventė vienerių metų sukaktį Lietuvoje / J.Auškelio nuotr.

Reklama